Звукоізоляція боулінгів - Рекомендации по звукоизоляции - Aкустические материалы и Технологии
Facebook Instagram Pinterest

ЗАХИСТ ВІД ШУМУ І ВІБРАЦІЙ

ACOUSTIC TRAFFIC LLC | Україна, Київ, провулок Хрестовий, 8/9 | тел. +380 98 116 97 45
Звукоізоляція

Звукоізоляція боулінгів

Боулінг - захоплююча і азартна гра. Це і спорт, і розвага, і чудова нагода провести час із сім'єю чи друзями.
Боулінг це не тільки кулі і кеглі, боулінг цікавий своїми багатовіковими традиціями, яким все повинно відповідати: довжина і обробка доріжки, вага і розмір кулі, спеціальне взуття і навіть форма кеглів!
 
Оснащення боулінг-клубів потребує спеціальних навичок і особливої уваги. Цінителі боулінгу дуже трепетно ставляться до стандартів і якості.
 
Тим не менш, боулінг це активна і галаслива гра. Кидок кулі, його кочення по дерев'яній доріжці та попадання в кеглі – ось основні моменти гри, у процесі яких робиться сильний шум ударного походження. Крім того, на гравців впливає шум механізму повернення куль, обладнання припливно-витяжної вентиляції та система звукового озвучування приміщення.
 
Рівні шуму в ігровій зоні боулінгу можуть досягати досить високих значень, аж до 90-95дБ. Таке акустичне навантаження може «змастити» враження і зменшити задоволення від гри.
Відвідувачі боулінгу можуть почуватися комфортно, якщо максимальні рівні шуму в приміщенні не перевищують 70-75 дБ.
 
Ситуація ускладнюється, якщо під час будівництва боулінгу широко застосовуються оздоблювальні матеріали з твердою поверхнею: гіпсокартонні облицювання, декоративні штукатурки, пластик, метал.
Застосування таких матеріалів призводить до виникнення надмірної гучності приміщення і появи небажаних акустичних дефектів, наприклад, ефекту «порхаючого ехо», характерного для спортивних залів і басейнів.
Одне з основних завдань акустичного вирішення боулінгу – зменшення часу реверберації до значень, що відповідають рекомендованим для багатоцільових залів.
 
Рекомендоване значення часу реверберації (RT60) у приміщенні боулінгу має бути більше 0,8-0,9с.
Зниження часу реверберації та ослаблення небажаних відображень звуку є також необхідною умовою хорошої роботи системи озвучування.
 
Боулінги в ТРК
Найчастіше боулінги розташовуються у багатоповерхових торговельно-розважальних комплексах. Дуже зручно, коли під одним дахом об'єднано різні види відпочинку: боулінг, лаунж-зони, кінотеатри, магазини, бари, ресторани тощо.
У цих випадках практично завжди виникає небезпека виникнення наднормативних рівнів шуму в суміжних торгових, офісних або громадських приміщеннях. Нехтування вимогами будівельної акустики на етапі проектування боулінгу може призвести до серйозних конфліктів із сусідами щодо торговельно-розважального комплексу на етапі експлуатації боулінгу і, як наслідок, значних фінансових втрат.
 
Боулінги у житлових будинках
Іноді боулінги розташовуються у вбудованих приміщеннях житлових будинків.
При цьому не завжди між житловими квартирами та боулінгом передбачені проміжні технічні поверхи. Багато з таких розважальних центрів мають колосальні проблеми з мешканцями на ґрунті підвищеної шумності, що виникає під час гри. Причому страждають мешканці квартир, розташованих не лише на других поверхах, а й набагато вище. Причиною тому є недостатня ізоляція ударного шуму або відсутність такої взагалі під підставами доріжок та механізмів збирання кеглів. Внаслідок цього через структурне поширення шуму по елементах конструкції будівлі, до мешканців будинку, незалежно від пори року, регулярно долинають звуки схожі на віддалені гуркіти грому. І чим ближче квартира розташована до приміщення боулінгу, тим голосніше. Усього цього можна було б уникнути на етапі проектування, заклавши технічно грамотні вирішення питань звукоізоляції.
 
Рекомендації з акустичного оздоблення

Для забезпечення високого рівня акустичного комфорту в приміщеннях боулінгу необхідно відповідально підходити до розробки архітектурно-планувального рішення, а також передбачати на етапі проектування проведення комплексу заходів з звукоізоляції та корекції акустики.

Дані заходи мають на увазі вирішення наступних основних завдань:

  • зниження високих рівнів шуму у приміщенні машинного залу;
  • зниження рівнів шуму, що проникають із боулінгу в прилеглі офісні, торгові або житлові приміщення;
  • зменшення передачі вібрацій від механізмів повернення куль у суміжні приміщення та в ігрову зону;
  • зниження загального рівня шуму з метою забезпечення комфортних умов спілкування відвідувачів;
  • зниження надмірної гулкості приміщення боулінгу.
Для реалізації описаних заходів, як правило, потрібні:
 
1. влаштування конструкції плаваючої підлоги в машинному відділенні та ігровій зоні боулінгу
Конструкція плаваючої підлоги є масивною бетонною стяжкою, що спирається на перекриття через шар звукоізоляційного матеріалу, як правило, з акустичної мінеральної вати, наприклад, AcousticWool Floor. У деяких «важких» випадках плаваюча підлога виконують із застосуванням спеціального віброізоляційного матеріалу Sylomer;
 
2. влаштування звукоізоляційних облицювань стін та стелі в машинному відділенні та ігровому залі
Звукоізоляційні облицювання виконуються, як правило, за каркасною технологією Кнауф. При цьому каркаси гіпсокартонних конструкцій закріплюються до стін та стелі за допомогою спеціальних звукоізоляційних кріплень типу Vibrofix та заповнюються акустичною мінеральною ватою, наприклад, AcousticWool Concept;
 
3. звукоізоляція системи вентиляції та кондиціювання повітря
Вентиляційні агрегати мають бути встановлені на віброізольовані основи. Вентиляційні канали повинні бути звукоізольовані, їх необхідно закріплювати до перекриття за допомогою еластичних кріплень із матеріалу Sylomer. Вентиляційні установки повинні поставлятися в шумозахищеному виконанні та бути укомплектовані гнучкими вставками, шумоглушниками тощо;
 
4. звукопоглинаюча обробка стін та стелі в ігровому залі та зоні відпочинку
Традиційно для зниження рівня шуму в боулінгах виконується звукопоглинаюча підвісна стеля пилкоподібної форми з перепадом висот не менше 400мм. Дуже часто акустичної обробки однієї стелі буває недостатньо. В цьому випадку звукопоглинаючі облицювання монтуються на поверхні бічних стінок ігрової зони та зони відпочинку. В якості звукопоглинаючі елементи, як правило, застосовуються ударостійкі декоративні акустичні панелі Heradesign (Австрія) та перфоровані звукопоглинаючі гіпсові плити Knauf Cleaneo. Акустичні панелі Heradesign можуть бути пофарбовані в будь-який колір RAL, на їх поверхню можуть бути нанесені кольорові ілюстрації способом аерографії.
 
Для більшості сучасних боулінг-клубів забезпечення комфортного акустичного середовища є одним з основних функціональних вимог. Слід зазначити, що створення комфортних умов спілкування відвідувачів друг з одним, зрештою, впливає фінансові результати експлуатації боулінгу.
 
 
Журнал The Architect
#4 (23) квітень 2010

 

Андрій Смирнов
(Інтер'єри боулінгів, зображені на ілюстраціях, розроблені за участю
спеціалістів компанії "Acousric Traffic", Київ)
 
 
 

Звукоизоляция боулингов

Боулинг - захватывающая и азартная игра. Это и спорт, и развлечение, и прекрасная возможность провести время с семьей или друзьями.
Боулинг это не только шары и кегли, боулинг интересен своими многовековыми традициями, которым все должно соответствовать: длина и отделка дорожки, вес и размер шара, специальная обувь и даже форма кеглей!
Оснащение боулинг-клубов требует специальных навыков и особого внимания. Ценители боулинга крайне трепетно относятся к стандартам и качеству.
 
Тем не менее, боулинг это активная и шумная игра. Бросок шара, его качение по деревянной дорожке и попадание в кегли – вот основные моменты игры, в процессе которых производится сильный шум ударного происхождения. Кроме того, на игроков воздействует шум механизма возврата шаров, оборудования приточно-вытяжной вентиляции и система звукового озвучивания помещения.
 
Уровни шума в игровой зоне боулинга могут достигать довольно высоких значений, вплоть до 90-95 дБ. Такая акустическая нагрузка может, мягко говоря, «смазать» впечатление и уменьшить удовольствие от игры.
Посетители боулинга могут чувствовать себя комфортно, если максимальные уровни шума в помещении не превышают значения 70-75 дБ.
 
Ситуация усугубляется, если во время строительства боулинга широко применяются отделочные материалы с твердой звукоотражающей поверхностью: гипсокартонные облицовки, декоративные штукатурки, пластик, металл.
Применение таких материалов приводит к возникновению чрезмерной гулкости помещения и появлению нежелательных акустических дефектов, например, эффекта «порхающего эха», характерного для спортивных залов и бассейнов.
Одна из основных задач акусти­ческого решения боулинга - уменьшение времени реверберации до значений, соответствующих рекомен­дуемым для многоцелевых залов.
 
Рекомендуемое значение времени реверберации (RT60) в помещении боулинга не должно быть больше 0,8-0,9 с.
Снижение времени реверберации и ослабление нежелательных отражений звука явля­ется также необходимым условием хо­рошей работы системы озвучивания.
 
Боулинги в ТРК
Очень часто боулинги располагаются в многоэтажных торгово-развлекательных комплексах. Весьма удобно, когда под одной крышей объединены различные виды отдыха: боулинг, лаунж-зоны, кинотеатры, магазины, бары, рестораны и т.п.
В этих случаях практически всегда возникает опасность возникновения сверхнормативных уровней шума в смежных торговых, офисных или общественных помещениях. Пренебрежение требованиями строительной акустики на этапе проектирования боулинга может привести к серьезным конфликтам с соседями по торгово-развлекательному комплексу на этапе эксплуатации боулинга и, как следствие, значительным финансовым потерям.
 
Боулинги в жилых домах
Иногда боулинги располагаются во встроено-пристроенных помещениях жилых домов.
При этом не всегда между жилыми квартирами и боулингом предусмотрены промежуточные технические этажи. Многие из таких развлекательных центров имеют колоссальные проблемы с жильцами на почве повышенной шумности, возникающей при игре. Причем страдают жильцы квартир, расположенных не только на вторых этажах, но и гораздо выше. Причиной тому является недостаточная изоляция ударного шума или отсутствие таковой вообще под основаниями дорожек и механизмов сбора кеглей. В результате этого из-за структурного распространения шума по элементам конструкции здания, до жильцов дома, вне зависимости от времени года, регулярно доносятся звуки похожие на отдаленные раскаты грома. И чем ближе квартира расположена к помещению боулинга, тем громче. Всего этого можно было бы избежать, на этапе проектирования, заложив технически грамотные решения вопросов звукоизоляции.
 
Рекомендации по акустической отделке
Для обеспечения высокого уровня акустического комфорта в помещениях боулинга, необходимо ответственно подходить к разработке архитектурно-планировочного решения, а также предусматривать на этапе проектирования проведение комплекса мероприятий по звукоизоляции и коррекции акустики.
 
Данные мероприятия подразумевают решение следующих основных задач: 
  • снижение высоких уровней шума в помещении машинного зала;
  • снижение уровней шума, проникающих из боулинга в прилегающие офисные, торговые или жилые помещения;
  • уменьшение передачи вибраций от механизмов возврата шаров в смежные помещения и в игровую зону;
  • снижение общего уровня шума с целью обеспечения комфортных условий общения посетителей друг с другом;
  • снижение чрезмерной гулкости помещения боулинга. 
Для реализации описанных мероприятий, как правило, требуется:
 
1. устройство конструкции плавающего пола в машинном отделении и игровой зоне боулинга 
Конструкция плавающего пола представляет собой массивную бетонную стяжку, опирающуюся на перекрытие через слой звукоизоляционного материала, как правило, из акустической минеральной ваты, например, AcousticWool Floor. В некоторых «тяжелых» случаях плавающий пол выполняют с применением специального виброизоляционного материала Sylomer;
 
2. устройство звукоизоляционных облицовок стен и потолка в машинном отделении и игровом зале 
Звукоизоляционные облицовки выполняются, как правило, по каркасной технологии Кнауф. При этом каркасы гипсокартонных конструкций закрепляются к стенам и потолку с помощью специальных звукоизоляционных креплений типа Vibrofix и заполняются акустической минеральной ватой, например, AcousticWool Concept;
 
3. звукоизоляция системы вентиляции и кондиционирования воздуха 
Вентиляционные агрегаты должны быть установлены на виброизолированные основания. Вентиляционные каналы должны быть звукоизолированы, их необходимо закреплять к перекрытию с помощью эластичных креплений из материала Sylomer. Вентиляционные установки должны поставляться в шумозащищенном исполнении и быть укомплектованы гибкими вставками, шумоглушителями и т.п.;
 
4. звукопоглощающая отделка стен и потолка в игровом зале и зоне отдыха 
Традиционно для снижения уровня шума в боулингах выполняется звукопоглощающий подвесной потолок пилообразной формы с перепадом высот не менее 400 мм. Очень часто акустической отделки одного только потолка бывает недостаточно. В этом случае звукопоглощающие облицовки монтируют на поверхности боковых стен игровой зоны и зоны отдыха. В качестве звукопоглощающих элементов, как правило, применяются ударопрочные декоративные акустические панели Heradesign (Австрия) и перфорированные звукопоглощающие гипсовые плиты Knauf Cleaneo. Акустические панели Heradesign могут быть окрашены в любой цвет по RAL, на их поверхность могут быть нанесены цветные иллюстрации способом аэрографии. 
 
Для большинства современных боулинг-клубов обеспечение комфортной акустической среды является на данный момент одним из основных функциональных требований. Необходимо отметить, что создание комфортных условий для общения посетителей друг с другом, в конечном счете, влияет на финансовые результаты эксплуатации боулинга.
 
 
Журнал The Architect
#4 (23) апрель 2010
 
Андрей Смирнов

(Интерьеры боулингов, изображенные на иллюстрациях, разработаны при участии
специалистов компании "Acoustic Traffic", Киев) 

 
Найти!
Збірник креслень звукоізоляційних конструкцій

Готові звукоізоляційні рішення

Як звукоізолювати підлогу Як звукоізолювати стіну Як звукоізолювати стелю Як звукоізолювати перегородку

Рекомендації і технічні статті

Звукоізоляція. Типові помилки Ефективна звукоізоляція. Основні правила Звукоізоляція підлоги. Ударний шум. Плаваюча підлога Зниження шуму систем вентиляції та кондиціювання Звукоізоляція боулінгів Звукоізоляція стелі: шум від сусіда зверху Звукоізоляція стін, підлоги та стелі. Нові інженерні рішення. Звукоізоляція дверей Звукоізоляція вікон

Плаваюча підлога, процес виконання робіт (фотоальбом)

Матеріали для звукоізоляції>>>