Звукоізоляція стін, підлоги та стелі. Нові інженерні рішення. - Рекомендации по звукоизоляции - Aкустические материалы и Технологии
Facebook Instagram Pinterest

ЗАХИСТ ВІД ШУМУ І ВІБРАЦІЙ

ACOUSTIC TRAFFIC LLC | Україна, Київ, провулок Хрестовий, 8/9 | тел. +380 98 116 97 45
Звукоізоляція

Звукоізоляція стін, підлоги та стелі. Нові інженерні рішення.


 

Розвиток сучасних технологій призвів до того, що останнім часом значно розширився частотний діапазон джерел шуму у житлових будинках. Спектр шуму сучасного побутового обладнання охоплює весь чутний діапазон, включаючи найнижчі частоти (система домашнього кінотеатру, побутова техніка, вентиляційне обладнання, системи кондиціювання повітря). Недостатня звукоізоляція стін, підлоги та стелі перетворилася на серйозну проблему.

Як правило, для збільшення звукоізоляції конструкцій квартири, що захищаються, застосовують каркасні гіпсокартонні (ГКЛ) облицювання стін і стелі. При цьому кріплення каркасів до основи проводиться за допомогою стандартних металевих підвісів, що регулюються, або П-подібних кронштейнів. Цей метод досить простий і ефективний, але має дуже серйозний недолік - це наявність жорстких зв'язків між стіною, що захищається (або поверхнею стелі) і несучим металевим каркасом облицювання з ГКЛ. Навіть з урахуванням застосування різного роду прокладок, шум передається по елементах кріплення каркаса на облицювання з ГКЛ і далі перевипромінюється в приміщення, що захищається.

Рішенням є акустична розв'язка звукоізоляційних облицювань від конструкцій, що захищаються. Для цього застосовують спеціальні звукоізолюючі кріплення, які повинні задовольняти досить суперечливим вимогам: з'єднання будівельних конструкцій мають бути міцними та одночасно еластичними (нежорсткими). Крім того, звукоізоляційні кріплення повинні мати звукоізолюючі властивості в якомога ширшому діапазоні частот, для чого резонансна частота акустичних кріплень повинна бути якомога нижчою (7-15 Гц).
 
 
   
На підставі багаторічного досвіду проектування звукоізоляційних конструкцій та результатів лабораторних досліджень у 2009 році інженерним відділом компанії «Акустик Трафік» (Київ) була розроблена лінійка спеціальних звукоізолюючих кріплень під торговою маркою Vibrofix™.
У процесі розробки конструкцій звукоізолюючих кріплень враховувався досвід застосування аналогічних виробів у США, Австрії, Німеччині, Бельгії, Нідерландах, для чого було проведено спеціальну дослідницьку роботу. Велике значення у процесі розробки мав більш ніж п'ятирічний досвід реалізації на ринку України та Росії еластичних кріплень виробництва компанії AMC (Іспанія), які продавалися під торговою маркою зі схожою назвою Віброфлекс.
 
Звукоізолюючі кріплення Віброфікс™це група кріпильних елементів, призначених для вирішення завдань в області захисту від шуму та вібрацій.
За допомогою звукоізолюючих кріплень Віброфікс™ виконується акустична розв'язка будівельних конструкцій, віброізоляція інженерного обладнання та звукоізоляція джерел шуму чи вібрації. Кріплення Віброфікс™ мають велику кількість модифікацій, які відрізняються по області застосування, конструкції та типу пружного елемента, що застосовується. 
 
Характеристики кріплень Віброфікс™ охоплюють широкий діапазон робочих навантажень, що дозволяє застосовувати кріплення не тільки для звукоізоляції конструкцій, що захищаються, але і для віброізоляції різних типів підвісного інженерного обладнання з робочою частотою вище 1000 об/хв.
 
Комплексні рішення на основі кріплень Віброфікстм дозволяють реалізувати на практиці принцип «кімната в кімнаті», найефективніший метод захисту від шуму з точки зору будівельної акустики.
Звукоізолюючі кріплення Віброфікстм виготовлені з міцної гальванізованої сталі товщиною 1,5-2мм. Як пружний елемент застосовується унікальний матеріал Sylomer® (Австрія) — мікропористий поліуретановий еластомір, спеціально розроблений для вирішення завдань у галузі віброзахисту, а також спеціальна віброізоляційна гума, виготовлена в Німеччині.
Важливим параметром еластичних будівельних кріплень є їх довготривалі властивості. Міцні металеві частини кріплень Віброфікс розраховані на тривалу роботу, а пружні елементи витримують пікові навантаження, що набагато перевищують їх робочий діапазон.
 
Відомо, що під впливом статичного навантаження більшість матеріалів згодом частково втрачають свої еластичні властивості. У конструкції кріплень Віброфікс™ застосовуються пружні елементи з унікального віброізоляційного матеріалу Sylomer®, характеристики якого мало змінюються протягом тривалого періоду часу, і навіть через 20 років матеріал не втрачає своєї ефективності.
 
У конструкції цілого ряду кріплень Віброфікс застосовуються запатентовані рішення, що надають виробам унікальні властивості.
 
При оптимальному значенні навантаження резонансна частота віброізолюючих кріплень Віброфікс має значення 7-9 Гц. При цьому на частоті зовнішнього впливу, що перевищує 20 Гц, звукоізолюючі кріплення Віброфікс знижують передачу вібрації на 90%.

Система звукоізолюючих кріплень повністю сумісна із стандартною системою сухого будівництва (Knauf, Rigips).
На ілюстраціях зображено процес монтажу каркасів звукоізоляційної підвісної стелі за допомогою кріплень Vibrofix PU і звукоізолюючого облицювання стіни за допомогою кріплень Vibrofix CD.  
          
 

На діаграмі зліва приведені результати натурних вимірювань звукоізоляції міжповерхового перекриття у звичайному житловому будинку до і після монтажу звукоізоляційної підвісної стелі, закріпленої до перекриття за допомогою звукоізолюючих підвісів Віброфікс PU (гіпсокартонна стеля Knauf, тип П-112).

     

На діаграмі справа наведені результати вимірювань звукоізоляції перегородки з гіпсових блоків до і після монтажу стандартного гіпсокартонного облицювання KNAUF (тип С623), закріпленого за допомогою звукоізолюючих кріплень Віброфікс CD. (Протокол сертифікаційних випробувань № 316-214-09 від 05.11.2009р., лабораторія будівельних конструкцій та матеріалів ДП «Укрметртестстандарт», Київ).
 
Особливий інтерес представляють опорні звукоізолюючі кріплення Vibrofix Floor, спеціально призначені для монтажу ефективних звукоізоляційних плаваючих підлог.
Ці кріплення монтуються безпосередньо на поверхню бетонної підлоги або на балки міжповерхового дерев'яного перекриття. Потім у них укладаються та фіксуються дерев'яні лаги, до яких закріплюється настил із плит ДСП, МДФ або OSB. Лаги можуть регулюватися за висотою в діапазоні 10-20мм, що дозволяє швидко і легко вирівняти площину підлоги на площі всього приміщення.
Акустичну ефективність кріплень забезпечує застосування в якості пружного елемента унікального віброізоляційного матеріалу Sylomer®.
У внутрішньому просторі каркасу плаваючої підлоги може бути проведена розводка труб опалення та водопостачання.
 
Знімки ліворуч зображені кріпленнями Віброфікс™ Floor та Віброфікс™ Floor Plus. На діаграмі справа наведено результати вимірювань звукоізоляції з/б перекриття до та після монтажу конструкції плаваючої підлоги, виконаної за допомогою звукоізолюючих кріплень Віброфікс™ Floor. (Випробування проводились у лабораторії будівельної та архітектурної акустики Державного НДІ будівельних конструкцій, м. Київ, Україна).
 
     
 
Важливе місце у конструкціях звукоізоляційних перегородок займає запатентована система кріплення – звукоізолюючі профілі Vibrofix Liner.
Ці профілі застосовуються для зниження непрямої передачі звуку з міжповерхових перекриттів на поверхню гіпсокартонних листів каркасно-обшивних перегородок та облицювань стін у системах сухого будівництва.

Vibrofix Liner являє собою металевий напрямний профіль з конструктивно виконаними вузлами кріплення до конструкцій, що захищаютьсяя. Кожен вузол кріплення містить пружний елемент тороїдальної форми на основі віброізоляційної гуми. Усі вузли кріплення комплектуються залізними шайбами. Кожен профіль Vibrofix Liner має стандартну довжину 3 м та містить 6 вузлів кріплення.
Кріплення звукоізолюючих профілів Vibrofix Liner до конструкцій, що захищаються, проводиться виключно через штатні вузли кріплення за допомогою дюбелів або анкерів.
 
Застосування звукоізолюючих профілів Vibrofix Liner спільно з пружними кріпленнями підвісної стелі та пружними опорними елементами конструкції плаваючої підлоги дозволяє реалізувати принцип «кімната в кімнаті» - найефективніший підхід у звукоізоляції з точки зору будівельної акустики. При цьому навантаження від додаткових звукоізоляційних конструкцій розподіляється між підлогою, стінами та стелею, що дозволяє застосовувати дане технічне рішення у квартирах звичайних житлових будинків (див. схему).
 
          
 
На діаграмі справа наведені результати натурних вимірювань звукоізоляції міжповерхового перекриття в квартирі звичайного житлового будинку до і після монтажу підвісної стелі, закріпленої до перекриття за допомогою звукоізолюючих підвісів Vibrofix SP (гіпсокартонна стеля Knauf, тип П-112). Непрямої передачі шуму по стінах вдалося запобігти застосувуючи профільну систему Vibrofix Liner. Плаваюча підлога змонтована за допомогою пружних опорних елементів Vibrofix Floor і настилу з листів ДСП.
Проведені заходи щодо додаткової звукоізоляції квартири забезпечили екстремально високі значення додаткової звукоізоляції, що дозволило використовувати дане приміщення як домашню студію звукозапису.

Необхідно відзначити, що для досягнення високих значень додаткової звукоізоляції, крім виключення непрямих шляхів передачі шуму по конструкціях, що примикають, потрібно заповнювати каркаси звукоізоляційних конструкцій спеціальним звукопоглинаючим матеріалом. Наприклад, застосування професійної акустичної мінеральної вати  AcousticWool Sonet дозволяє збільшити звукоізоляцію каркасної перегородки на 5-8 дБ.
 
Звукоізолюючі кріплення Віброфікс сертифіковані в Україні (Сертифікат відповідності № UA 1.052.0084445-09). Характеристики кріплень відповідають вимогам СНиП II-12-77 «Захист від шуму» та ГОСТ 23499-79 "Матеріали та вироби будівельні звукопоглинальні та звукоізоляційні. Класифікація та загальні технічні вимоги".
 

Андрій Смирнов
Журнал "The Architect"
#22 3/2010, Київ
 
 

 

 

 

Звукоизоляция стен, пола и потолка. Новые инженерные решения
 

Развитие современных технологий привело к тому, что в последнее время значительно расширился частотный диапазон источников шума в жилых домах. Спектр шума современного бытового оборудования  охватывает весь слышимый диапазон, включая самые низкие частоты (система домашнего кинотеатра, бытовая техника, вентиляционное оборудование, системы кондиционирования воздуха). Недостаточная звукоизоляция стен, пола и потолка превратилась в серьезную проблему.

Как правило, для увеличения звукоизоляции ограждающих конструкций квартиры применяются каркасные гипсокартонные (ГКЛ) облицовки стен и потолка. При этом крепление каркасов к основанию производится с помощью стандартных металлических регулируемых подвесов или П-образных кронштейнов. Этот метод достаточно прост и эффективен, но имеет очень серьезный недостаток – это наличие жестких связей между защищаемой стеной (или поверхностью потолка) и несущим металлическим каркасом облицовки из ГКЛ. Даже с учетом применения различного рода прокладок, шум передается по элементам крепления каркаса на облицовки из ГКЛ и далее переизлучается в защищаемое помещение.

Решением является акустическая развязка звукоизоляционных облицовок от ограждающих конструкций.  Для этого применяются специальные звукоизолирующие крепления, которые должны удовлетворять достаточно противоречивым требованиям: соединения строительных конструкций должны быть прочными и одновременно эластичными (нежесткими). Кроме того, звукоизоляционные крепления должны обладать звукоизолирующими свойствами в как можно более широком диапазоне частот, для чего резонансная частота акустических креплений должна быть как можно более низкой (7-15 Гц). 
 
 
   
На основании многолетнего опыта проектирования звукоизоляционных конструкций и результатов лабораторных исследований в 2009 году инженерным отделом компании «Акустик Трафик» (Киев) была разработана линейка специальных звукоизолирующих креплений под торговой маркой Vibrofix™.
В процессе разработки конструкции звукоизолирующих креплений учитывался опыт применения аналогичных изделий в США, Австрии, Германии, Бельгии, Нидерландах, для чего было проведена специальная исследовательская работа. Большое значение  в процессе разработки имел более чем пятилетний опыт реализации на рынке Украины и России эластичных креплений производства компании AMC (Испания), которые продавались под торговой маркой со схожим названием Виброфлекс. 
 
Звукоизолирующие крепления Виброфикс™ это группа крепежных элементов, предназначенных для решения задач в области защиты от шума и вибраций.
С помощью звукоизолирующих креплений Виброфикс™ выполняется акустическая развязка строительных конструкций, виброизоляция инженерного оборудования и звукоизоляция источников шума или вибрации. Крепления Виброфикс™ имеют большое количество модификаций, которые отличаются по области применения, конструкции и типу применяемого упругого элемента.
 
Характеристики креплений Виброфикс™ охватывают широкий диапазон рабочих нагрузок, что позволяет применять крепления не только для звукоизоляции ограждающих конструкций, но и для виброизоляции различных типов подвесного инженерного оборудования с рабочей частотой выше 1000 об/мин.
 
Комплексные решения на основе креплений Виброфикс™ позволяют реализовать на практике принцип «комната в комнате», самый эффективный метод защиты от шума с точки зрения строительной акустики.
 
Звукоизолирующие крепления Виброфикс™ изготовлены из прочной гальванизированной стали толщиной 1,5-2 мм. В качестве упругого элемента применяется уникальный материал Sylomer® (Австрия) — микропористый полиуретановый эластомер, специально разработанный для решения задач в области виброзащиты, а также специальная виброизоляционная резина произведенная в Германии. 
Важным параметром эластичных строительных креплений являются их долговременные свойства. Прочные металлические части креплений Виброфикс™ рассчитаны на длительную работу, а упругие элементы выдерживают пиковые нагрузки, намного превышающие их рабочий диапазон.
 
Известно, что под воздействием статической нагрузки большинство материалов со временем частично теряют свои эластичные свойства. В конструкции креплений Виброфикс™ применяются упругие элементы из уникального виброизоляционного материала Sylomer®, характеристики которого мало изменяются в течение длительного периода времени, и даже по прошествии 20 лет материал не теряет своей эффективности.
 
В конструкции целого ряда креплений Виброфикс™ применяются запатентованные решения, придающие изделиям уникальные свойства.
 
При оптимальном значении нагрузки резонансная частота виброизолирующих креплений Виброфикс™ имеет значение 7-9 Гц. При этом на частоте внешнего воздействия превышающей 20 Гц, звукоизолирующие крепления Виброфикс™ снижают передачу вибрации на 90%.

Система звукоизолирующих креплений полностью совместима со стандартной системой сухого строительства (Knauf, Rigips).
 
На иллюстрациях изображен процесс монтажа каркасов звукоизоляционного подвесного потолка с помощью креплений Vibrofix™ PU и звукоизолирующей облицовки стены с помощью креплений Vibrofix™ CD.  
          
 

На диаграмме слева приведены результаты натур­ных измерений звукоизоляции межэтажного перекрытия в обычном жилом доме до и после монтажа звукоизоляционного подвесного потолка, закрепленного к перекрытию с помощью звукоизолирующих подвесов Виброфикс PU (гипсокартонный потолок Knauf, тип П-112).

     

На диаграмме справа приведены результаты измерений звукоизоляции перегородки из гипсовых блоков до и после монтажа стандартной гипсокартонной облицовки KNAUF (тип С623), закрепленной с помощью звукоизолирующих креплений Виброфикс CD. (Протокол сертификационных испытаний № 316-214-09 от 05.11.2009г., лаборатория строительных конструкции и материалов ДП «Укрметртестстандарт», Киев).
 
Особый интерес представляют опорные звукоизолирующие крепления Vibrofix™ Floor, специально предназначенные для монтажа эффективных звукоизоляционных плавающих полов.
Эти крепления монтируются непосредственно на поверхность бетонного пола или на балки деревянного межэтажного перекрытия. Затем в них укладываются и фиксируются деревянные лаги, к которым закрепляется настил из плит ДСП, МДФ или OSB. Лаги могут регулироваться по высоте в диапазоне 10-20 мм, что позволяет быстро и легко выровнять плоскость пола по площади всего помещения.
Акустическую эффективность креплений обеспечивает применение в качестве упругого элемента уникального виброизоляционного материала Sylomer®.
Во внутреннем пространстве каркаса плавающего пола может быть произведена разводка труб отопления и водоснабжения.
 
На фотографии слева изображены крепления Виброфикс™ Floor и Виброфикс™ Floor Plus. На диаграмме справа приведены результаты измерений звукоизоляции ж/б перекрытия до и после монтажа конструкции плавающего пола, выполненного с помощью звукоизолирующих креплений Виброфикс™ Floor. (Испытания проводились в лаборатории строительной и архитектурной акустики Государственного НИИ строительных конструкций, г. Киев, Украина).
 
     
 
Важное место в конструкциях звукоизоляционных перегородок занимает запатентованная система крепления - звукоизолирующие профили Vibrofix Liner.
Эти профили применяются для снижения косвенной передачи звука с межэтажных перекрытий на поверхность гипсокартонных листов каркасно-обшивных перегородок и облицовок стен в системах сухого строительства.

Vibrofix Liner представляет собой металлический направляющий профиль с конструктивно выполненными узлами крепления к ограждающим конструкциям. Каждый узел крепления содержит упругий элемент тороидальной формы на основе виброизоляционной резины. Все узлы крепления комплектуются стальными шайбами. Каждый профиль Vibrofix Liner имеет стандартную длину 3 м и содержит 6 узлов крепления.

Крепление звукоизолирующих профилей Vibrofix Liner к ограждающим конструкциям производится исключительно через штатные узлы крепления с помощью дюбелей или анкеров.
 
Применение звукоизолирующих профилей Vibrofix Liner совместно с упругими креплениями подвесного потолка и упругими опорными элементами конструкции плавающего пола позволяет реализовать принцип «комната в комнате» - самый эффективный подход в звукоизоляции с точки зрения строительной акустики. При этом нагрузка от дополнительных звукоизоляционных конструкций распределяется между полом, стенами и потолком, что позволяет применять данное техническое решение в квартирах обычных жилых домов (см. схему).
 
          
 
На диаграмме справа приведены результаты натур­ных измерений звукоизоляции межэтажного перекрытия в квартире обычного жилого дома до и после монтажа звукоизоляционного подвесного потолка, закрепленного к перекрытию с помощью звукоизолирующих подвесов Vibrofix SP (гипсокартонный потолок Knauf, тип П-112). Косвенная передача шума по стенам была предотвращена применением профильной системы Vibrofix Liner. Плавающий пол смонтирован с помощью опорных упругих элементов Vibrofix Floor и настила из листов ДСП.

Проведенные мероприятия по дополнительной звукоизоляции квартиры обеспечили экстремально высокие значения дополнительной звукоизоляции, что позволило использовать данное помещение в качестве домашней студии звукозаписи.

Необходимо отметить, что для достижения высоких значений дополнительной звукоизоляции, помимо исключения косвенных путей передачи шума по примыкающим конструкциям, требуется заполнять каркасы звукоизоляционных конструкций специальным звукопоглощающим материалом. Например, применение профессиональной акустической минеральной ваты  AcousticWool Sonet позволяет увеличить звукоизоляцию каркасной перегородки на величину 5-8 дБ.
 
Звукоизолирующие крепления Виброфикс™ сертифицированы в Украине (Сертификат соответствия № UA 1.052.0084445-09). Характеристики креплений отвечают требованиям СНиП II-12-77 «Защита от шума» и ГОСТ 23499-79 "Материалы и изделия строительные звукопоглощающие и звукоизоляционные. Классификация и общие технические требования".
 

Андрей Смирнов
Журнал "The Architect"
#22 3/2010, Киев
 
 
Найти!
Збірник креслень звукоізоляційних конструкцій

Готові звукоізоляційні рішення

Як звукоізолювати підлогу Як звукоізолювати стіну Як звукоізолювати стелю Як звукоізолювати перегородку

Рекомендації і технічні статті

Звукоізоляція. Типові помилки Ефективна звукоізоляція. Основні правила Звукоізоляція підлоги. Ударний шум. Плаваюча підлога Зниження шуму систем вентиляції та кондиціювання Звукоізоляція боулінгів Звукоізоляція стелі: шум від сусіда зверху Звукоізоляція стін, підлоги та стелі. Нові інженерні рішення. Звукоізоляція дверей Звукоізоляція вікон

Плаваюча підлога, процес виконання робіт (фотоальбом)

Матеріали для звукоізоляції>>>