Звукоізоляція дверей - Рекомендации по звукоизоляции - Aкустические материалы и Технологии
Facebook Instagram Pinterest

ЗАХИСТ ВІД ШУМУ І ВІБРАЦІЙ

ACOUSTIC TRAFFIC LLC | Україна, Київ, провулок Хрестовий, 8/9 | тел. +380 98 116 97 45
Звукоізоляція

Звукоізоляція дверей

Для забезпечення високої звукоізоляції необхідно, щоб двері в закритому положенні не мали щілин і нещільности у приляганні дверного полотна до коробки. Для цього дверні коробки повинні обов'язково мати поріг (або інший вид ефективного ущільнення підлоги) і ущільнювальні прокладки по всьому притвору.
Рекомендується використовувати двері з двома контурами ущільнення.
В якості прокладки краще використовувати профільні гумові ущільнювачі, що мають перетин у вигляді літери «D». Різниця в звукоізоляції дверей із порогом і без нього досягає 10-15 дБ.

Дверне полотно має бути масивним, з поверхневою щільністю 35-40 кг/м2. Найкраще для цього підходять багатошарові дверні полотна з чергуванням жорстких шарів різної товщини. Двері з різними легкими наповнювачами (сотовими, пінополімерними тощо) не належат до розряду ефективних звукоізоляційних конструкцій.

Як матеріал заповнення звукоізоляційних дверей можна використовувати плити ДСП, МДФ, ОСБ, ГКЛ, ГВЛ.
Приклади заповнення дверного полотна:
ДСП16мм - ДСП12мм - ДСП16мм
ДСП12мм – ГКЛ12мм – ДСП12мм і т.п.

Важливо. Середній шар заповнення дверного полотна не слід приклеювати до двох зовнішніх шарів.
Чим більша маса дверного полотна, тим вища звукоізоляція. Поєднання загальної маси дверей та її товщини визначає вибір конструкції.
 

 

Наявність замка-фіксатора на кожних дверях є обов'язковою.

При правильному виконанні одинарні двері можуть мати значення індексу звукоізоляції Rw = 35-42 дБ.
Якщо з якихось причин неможливе виконання дверних блоків зі стаціонарним порогом, то застосовують дверні полотна з автоматичним порогом, що випадає.

 

Найбільш ефективним звукоізоляційним рішенням є виконання вхідної групи у вигляді тамбура (два послідовно встановлених дверних блока з одним загальним або, ще краще, з двома незалежними порогами). Рекомендована глибина тамбура щонайменше половини ширини дверного полотна. Чим більша глибина тамбура, тим вища звукоізоляція.

Внутрішні поверхні конструкцій тамбура рекомендується облицьовувати ефективними ударостійкими звукопоглинальними панелями.
За правильного виконання тамбурний перехід може мати значення індексу звукоізоляції Rw = 55-60 дБ.

При монтажі дверних блоків необхідно ретельно герметизувати всі нещільності та щілини в місцях примикання дверних коробок до конструкцій стін герметиком, що не твердіє, наприклад, нейтральним силіконовим.

Незалежно від конструкції та маси дверного блоку, наявність нещільности у приляганні дверного полотна до коробки (в обох контурах ущільнення) зводить нанівець усі зусилля щодо досягнення високих показників звукоізоляції.

 

Андрій Смирнов, 2014

Найти!
Збірник креслень звукоізоляційних конструкцій

Готові звукоізоляційні рішення

Як звукоізолювати підлогу Як звукоізолювати стіну Як звукоізолювати стелю Як звукоізолювати перегородку

Рекомендації і технічні статті

Звукоізоляція. Міфи. Типові помилки Ефективна звукоізоляція. Основні правила Звукоізоляція підлоги. Ударний шум. Плаваюча підлога Зниження шуму систем вентиляції та кондиціювання Звукоізоляція боулінгів Звукоізоляція стелі: шум від сусіда зверху Звукоізоляція стін, підлоги та стелі. Нові інженерні рішення. Звукоізоляція дверей Звукоізоляція вікон

Плаваюча підлога, процес виконання робіт (фотоальбом)

Матеріали для звукоізоляції>>>